Paula Gałęzowska

Paula Gałęzowska

Ukończyłam dietetykę na poznańskim Uniwersytecie Medycznym, ale to nie studia mnie ukształtowały, a moje osobiste przeżycia i obserwacje wyciągnięte z pracy zawodowej.
Od kiedy byłam nastolatką borykałam się z dużymi problemami hormonalnymi. Lekarze zapisywali mi coraz to nowe leki na moje dolegliwości. Czasami było lepiej, czasami gorzej, ale nigdy nie było dobrze.
Byłam niezadowolona ze swojego wyglądu i czułam się fatalnie psychicznie i fizycznie. Moja samoocena była coraz niższa co zaskutkowało ostatecznie zaburzeniami odżywiania. Jak można się domyślać dotarłam do momentu, kiedy mój organizm całkowicie się poddał.
Zawsze wierzyłam jednak, że zdrowie jest dla wszystkich, a nie tylko wybranych. Musiałam je tylko znaleźć!
Zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem i lepiej traktować swój organizm. Wdrożenie bardziej dostosowanej do moich potrzeb diety i złagodzenie rygoru treningowego spowodowało, że stan mojego zdrowia diametralnie się poprawił. Nadal jednak miałam skłonności do perfekcjonizmu i problemy z samooceną, co odbijało się na ostatecznym efekcie. Było dużo lepiej niż kiedykolwiek, ale ciągle coś było nie tak.
W międzyczasie skończyłam studia i otworzyłam poradnie dietetyczną.
Od początku kariery zawodowej pracowałam ze sportowcami wiec radykalne podejście się sprawdzało, bo zawodnicy byli do tego przyzwyczajeni.
Co jakiś czas trafiałam jednak na bardziej wyluzowanych podopiecznych, którzy nie chcieli trzymać „hardkorowej” diety, stresować się wszystkim i spać mniej żeby robić więcej. Zobaczyłam, ze tym osobom często łatwiej osiągnąć założony cel, niż tym, którzy mocno się starali, żeby wszystko było na 100%.
Uznałam ze spróbuje takie podejście wdrożyć u siebie.
Zaczęłam stopniowo zmieniać moje podejście do życia, stosować bardziej elastyczną dietę oraz dbać o odpoczynek i swój stan umysłu. Od tego momentu jakość mojego życia zmieniła się nie do poznania.
Zrozumiałam, ze osiągniecie sukcesu może być znacznie prostsze i wymagać mniej poświęceń.
Jedyne co musimy zacząć robić to słuchać swojego organizmu i budować proste zasady zdrowego stylu życia.
Zaczęłam powoli wdrażać takie podejście także u moich podopiecznych i tak ma to miejsce do dziś!
Ostatecznie zostałam dietetykiem, który patrzy na potrzeby innych, dba o całokształt stylu życia a nie tylko dietę i pracuje elastycznie.
Nic nie zostało ze starej Pauli. Cała ta droga jednak nie tylko sprawiła, że mogę znacznie skuteczniej pomagać moim podopiecznym, ale także dała mi to czego tyle lat szukałam – zdrowie i szczęśliwe życie

Konkrety:
▪️ Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku dietetyka
▪️ Moje doświadczenie zdobyłam pracując z zawodowymi sportowcami, a także doradzając juniorom boksu w Fundacji Wielkopolski Boks oraz Kadrze Narodowej Karate Kyokushin.
▪️ Prowadziłam wykłady oraz szkolenia dotyczące żywienia w sporcie oraz wykorzystania diagnostyki laboratoryjnej w dietetyce sportowej.
▪️ Od lat pracuje z amatorskimi zawodnikami takich dyscyplin jak BJJ, zapasy w stylu wolnym, boks, judo, MMA, crossfit, pływanie, triathlon, bieganie na dystansie ultramaratońskim, freeride i enduro.
▪️ Przeszłam transformacje od mocno restrykcyjnego podejścia do diety do szukania prostych rozwiązań, unikania trudnych do utrzymania diet i stopniowego budowania nawyków.